PPC Specialist (Google ADS)

  • Full Time
  • Remote
  • Romania

Pixer Agency

About the job

Pixer Agency, o agenție de marketing digital, dinamică și în plină creștere, este în căutarea unui PPC Specialist (Google ADS) talentat și creativ pentru a se alătura echipei.

Lucrăm cu o varietate de afaceri locale, iar scopul nostru principal este să creem reclame foarte bine targetate, care să contribuie la creșterea numărului de clienți pe care îi generăm din traficul plătit pe Google, pentru colaboratorii noștri.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea unor strategii de lungă durată în ceea ce privește traficul plătit pe Google.
  • Crearea și administrarea campaniilor de Google Ads, inclusiv search, display și YouTube ads, pentru a atinge obiectivele specifice de marketing și KPI-urile.
  • Colaborarea în strânsă legătură cu project manager-ul pentru respectarea termenelor limită și pentru setarea corectă a KPI-urilor în ceea ce privește performanțele campaniilor de Google Ads.
  • Colaborarea în strânsă legătură cu echipa de graphic design și crearea de brief-uri pentru a transmite ideile și necesitățile în ceea ce privește bună funcționare a campaniilor pe Google Display.
  • Înțelegerea profundă a subtilităților și actualizărilor constante ale altgoritmilor.
  • Respectarea termenelor limită.
  • Capabilitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan (în permanență între 10 și 20 de branduri).
  • Participarea la meeting-urile cu clienții.
  • Rapoarte regulate despre performanța campaniilor, oferind perspective și recomandări pentru îmbunătățire.
  • Realizarea A/B testing pentru reclame și landing pages în vederea îmbunătățirii performanțelor.

Cerințe:

  • Experiență de cel puțin 2 ani într-o poziție similară de PPC Specialist, cu accent pe administrarea reclamelor în domeniul afacerilor locale: Google Ads.
  • Abilități excelente de comunicare.
  • Excelente abilități de organizare și gestionare a timpului, cu abilitatea de a respectă termenele limită.
  • Limba Engleză este obligatorie deoarece avem proiecte atât pe plan local cât și internațional.
  • Case studies realizate în ultimele 6 luni.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică, cu o creștere continuă.
  • Oportunitatea de a lucra cu unele dintre cele mai mari afaceri locale din România și din afară țării.
  • Cultură bazată pe învățare continuă, în care nivelul de know-how al echipei este în mod constant îmbunătățit.
  • Această este o poziție full-time, desfășurată din confortul locuinței (sau de oriunde dorești), în departamentul de Marketing.
  • Varietate de proiecte, grație colaborării noastre cu diverse industrii. În portofoliul nostru se regăsesc afaceri din următoarele domenii: medical, clinici stomatologice, clinici oftalmologice, saloane de beauty, restaurante, hoteluri, panouri solare, firme de transport, etc.
  • Comunicăm deschis și ascultăm feedback-ul și ideile tale.

Dacă ești pasionat de marketing și vrei să lucrezi într-o echipă dinamică cu o cultură de învățare continuă, te încurajăm să aplici pe postul de PPC Specialist la Pixer Agency.

*Trimite-ne CV-ul tău și case studies realizate în ultimele 6 luni pe Google Ads pe hr@pixeragency.ro

To apply for this job please visit www.linkedin.com.